Rodzaje kart plastikowych

Ich pojawienie się znacznie ułatwiło codzienne funkcjonowanie w wielu sektorach. Obecnie niemal każdy nosi je w portfelu. Plastikowe karty wykorzystywane są do płatności bezgotówkowych, mogą otwierać drzwi, a także pełnić dużo innych funkcji. Jakie są ich rodzaje?

Różnorodne zastosowanie kart plastikowych

Na rynku dostępne są różnorodne karty plastikowe. Ich rodzaj zależy od przeznaczenia. Mogą to być plakietki zawierające dane pracownika, symbole przynależności do jakiegoś klubu, środki płatnicze czy produkty, które umożliwiają np. wypożyczanie książek w bibliotece.

Ich zaletą jest fakt, że mogą mieć dowolny wygląd. Producenci umożliwiają swoim zleceniodawcom wybranie kolorów czy wzorów, motywów graficznych, jakie znajdą się na karcie. Dzięki temu mogą mieć nie tylko funkcjonalne zastosowanie, ale jednocześnie stać się narzędziami marketingowymi, które pomogą w budowaniu identyfikacji wizualnej danej firmy.

Materiał wykonania

Najczęściej stosowane jest tworzywo sztuczne – PVC, ale popularnością cieszą się też wyroby ekologiczne, które powstają z biodegradowalnych materiałów lub pochodzących z recyklingu.

Karty plastikowe

Często karty plastikowe pełnią funkcje okresowych biletów komunikacyjnych, parkingowych itp. Mają czip, który jest nośnikiem danych i informuje np. o opłaconym miesięcznym prawie do korzystania z autobusów. Są też m.in. modele dla seniorów, które upoważniają do zniżek.

Świetnie sprawdzają się warianty lojalnościowe, które oferują np. hipermarkety. Służą one do zbierania punktów za zakupy, które następnie można wymienić na nagrody.

Identyfikatory plastikowe

Na różnych eventach biznesowych, targach pracy czy nawet dużych koncertach można zaobserwować identyfikatory plastikowe. Zawierają one informacje o danej osobie (imię, nazwisko, nazwę firmy, stanowisko itp.) i np. umożliwiają wejście do niektórych stref chronionych.

Wizytówki plastikowe

Przedsiębiorcy mogą zamówić wytrzymałe i eleganckie wizytówki plastikowe. Wyglądają bardziej prestiżowo od tradycyjnych wersji papierowych, które w dodatku łatwo się niszczą.

Zamów produkty od profesjonalistów!

W przypadku kart ważne jest, żeby były one funkcjonalne, ale też miały designerski wygląd. Dlatego warto składać na nie zamówienia wyłącznie w renomowanych firmach. Zanim nawiążesz współpracę z konkretnym producentem, sprawdź jego portfolio, by ocenić, jaką oferuje jakość.