Plecak Fjallraven Kanken — dlaczego jest tak popularny?

Plecak Fjallraven Kanken — dlaczego jest tak popularny?

Kobiety zwykle noszą najpotrzebniejsze rzeczy w torebkach, a mężczyźni w aktówkach lub nerkach. Takie rozwiązanie nie jest jednak zbyt wygodne, szczególnie gdy trzeba nieść sporą liczbę przedmiotów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup pojemnych plecaków. Sprawdź, jaki model proponuje skandynawski producent i dlaczego jest tak popularny również w Polsce. 

Skąd pochodzi marka Fjallraven?

Założycielem szwedzkiej firmy jest Åke Nordin, który w 1960 roku zaprojektował pierwszy produkt z liskiem polarnym w logo. Mowa o plecaku wyposażonym w aluminiowy stelaż, dzięki czemu ciężar opierał się również na plecach. Takie rozwiązanie wpływało oczywiście na komfort użytkowania. Z kolei model z serii Kanken powstał dopiero w 1978 roku, w celu wyeliminowania problemów z plecami u szwedzkich uczniów. Już od początku produkcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w kraju, a potem również za granicą.

Na czym właściwie polega fenomen serii Kanken?

Klienci cenią proponowany model przede wszystkim z powodu klasycznego i ponadczasowego designu. Tak naprawdę Plecak Fjallraven Kanken pozostał niezmienny przez te wszystkie lata. Produkt jest dosyć pojemny i wyposażony w kilka kieszonek, a do tego lekki, ponieważ jego waga wynosi zaledwie 300 gramów. Obecnie w ofercie producenta dostępne są też: wersja Mini dla najmłodszych, o pojemności 7 litrów i wadze 200 gramów oraz plecak przeznaczony do transportu laptopa (z dodatkową kieszonką ochronną). Wielu klientów z pewnością docenia również proekologiczne podejście szwedzkiej marki, która przy produkcji stosuje materiały pochodzące z recyklingu (m.in. z plastikowych butelek czy wełny).

Gdzie zamówić plecak szwedzkiego producenta?

Proponowana przez sprzedawcę cena jest jak najbardziej adekwatna do trwałości i jakości produktu. Kluczowe jest jednak, aby kupić kultowy plecak u sprawdzonego dystrybutora artykułów znanej na całym świecie marki. Największy wybór pod względem kolorów i wzorów można znaleźć oczywiście w sklepach online, gdzie pracownicy chętnie służą fachowym doradztwem.