Plecak Fjallraven Kanken — dla kogo?

Plecak Fjallraven Kanken — dla kogo?

Produkty szwedzkiej marki są dziś znane na całym świecie, dzięki zastosowaniu prostej usztywnianej konstrukcji oraz ponadczasowego designu. Klienci mają do wyboru modele o różnej pojemności w wielu wersjach kolorystycznych. Ogromną zaletą proponowanych plecaków jest również zastosowanie materiałów pochodzących z recyklingu. Nie wiesz, który model okaże się idealnym wyborem? Sprawdź teraz!

Jakie plecaki są dostępne w serii Kanken?

Kultowy model Oryginal powstał w 1978 roku i miał być odpowiedzią na problemy z plecami szwedzkich uczniów. Klasyczny plecak Fjallraven Kanken wyróżnia spora pojemność (16 l) oraz niewielka waga, bo zaledwie 300 gramów. Co ważne, wewnątrz zmieści się format A4. Jest to więc doskonały wybór dla uczniów, studentów i pracowników. 

Z kolei osoby przewożące laptopa powinny zainteresować się wersją Kanken Laptop, która różni się od poprzednika wyposażeniem w dodatkową kieszeń ochronną na sprzęt komputerowy. Na najmłodszych czeka spory wybór plecaków z serii Kanken Mini o pojemności 7 l i wadze zaledwie 200 gramów. Klienci, dla których ważna jest ekologia, z pewnością zainteresują się specjalną edycją Re-Kanken, tj. plecaków wykonanych z poliestru pozyskanego z recyklingu plastikowych butelek.

Co jeszcze proponuje szwedzki producent?

Większość osób kojarzy skandynawską markę właśnie z oryginalnymi plecakami i polarnym lisem umieszczonym w logo. Okazuje się jednak, że firma produkuje znacznie więcej artykułów sprawdzających się podczas wycieczek outdoorowych. Mowa przede wszystkim o:

  • wodoszczelnym namiocie i śpiworze,
  • workach do transportowania wody,
  • kurtkach i spodniach z serii Greenland (odpornych na wiatr i wilgoć),
  • ocieplanej kurtce Expedidtion Down Jacket.

Jak dbać o plecak Kanken?

Model pochodzący od szwedzkiego producenta wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim plecak nie może być prany w pralce (wystarczy zamoczyć go w letniej wodzie lub przetrzeć wilgotną szmatką). Absolutnie nie należy też pakować do wnętrza zbyt wiele. Szukając własnego modelu, warto postawić na sklep online, który współpracuje bezpośrednio z firmą Fjallraven.