Nasiona konopi — jakie odmiany marihuany są dostępne w Polsce?

Nasiona konopi — jakie odmiany marihuany są dostępne w Polsce?

Przetworzone konopie indyjskie zawierają silne substancje o działaniu psychoaktywnym. Dlatego ich uprawa i posiadanie są nielegalne w wielu krajach. Jednak można bez ograniczeń wejść w posiadanie nasion konopi, co wiele osób wykorzystuje do tworzenia kolekcji, po warunkiem że ma się skończone 18 lat. Sprawdź, dlaczego można mieć w domu nasiona, podczas gdy inne części rośliny są obłożone restrykcjami.

Nasiona konopi są pozbawione związków chemicznych o działaniu psychoaktywnym

Atlasy roślin i kompendia botaniczne wymieniają wiele typów czy podgatunków konopi o zróżnicowanym genotypie i fenotypie. Liczne  odmiany marihuany  różnią się stopniem stężenia substancji o działaniu narkotycznym. Najważniejszy ze związków (THC), jego proporcje i zestawienie z pozostałymi czynnikami decydują o stopniu psychoaktywności. Obecność zakazanych czynników nie dotyczy nasion i – w dużym stopniu – sadzonek roślin. Pojawiają się one w kolejnym stadium wegetacji, tuż przed kwitnięciem. Dlatego zakaz dotyczy uprawy i posiadania przetworzonych zielonych części konopi. Nasiona są wolne od THC i CBD. Można więc je posiadać, oczywiście pod warunkiem że nie będą wykorzystywane jako materiał siewny.

Jak zostać kolekcjonerem nasion konopi?

Dla wielu osób nasiona konopi stanowią przedmiot zainteresowań hobbystycznych. Oprócz licznych odmian rosnących w naturze dochodzą rośliny modyfikowane genetycznie, tzw. hybrydy. Tylko zdrowe ziarna mają wartość kolekcjonerską. Zbieraczom wychodzą naprzeciw przedsiębiorcy z ofertą nasion kolekcjonerskich, pochodzących ze sprawdzonych źródeł. To materiał uodporniony na choroby, chroniony przed zepsuciem. Jego przechowywanie nie wymaga specjalnego oświetlenia czy klimatyzacji. Wystarczy przechowywać ziarna w odpowiednich warunkach, bez narażania na wilgoć, skrajne temperatury, wystawiania na silne światło dzienne. Tak jak wszystkie części roślin, nasiona konopi mogą gnić, pleśnieć czy tęchnąć, wypuszczać kiełki czy ulegać nadmiernemu zasuszaniu. Raz na jakiś czas wymagają wyjęcia z torebki czy pudełka, przesiania i przebrania.