Jakie szafy socjalne można znaleźć na rynku?

Jakie szafy socjalne można znaleźć na rynku?

Odpowiedniego umeblowania potrzeba nie tylko w domowych czy biurowych wnętrzach. Doskonale wiedzą o tym najlepsi dostawcy mebli, którzy oferują też na przykład szafy socjalne. To mniej typowe meble, znacznie różniące się od klasycznych szaf domowych czy nawet biurowych, przeznaczonych na dokumenty. Poznaj je bliżej, sprawdź, co oferuje rynek!

Kiedy przydają się szafy socjalne?

Tego rodzaju meble przede wszystkim umieszczane są w tzw. pokojach socjalnych, czyli przeznaczonych dla pracowników, a także w szatniach. Służą najczęściej do przechowywania ubrań w przypadku pracowników, którzy zakładają do wykonywania obowiązków służbowe uniformy. Szafy i szafki pozwalają im na wygodne i bezpieczne przechowywanie prywatnej odzieży czy butów. W takich meblach jednak przechowuje się też inne rzeczy prywatne czy na przykład środki czystości, stosowane w celach higienicznych po wykonaniu obowiązków. Na rynku można znaleźć zarówno uniwersalne szafy socjalne , jak i szafki ubraniowe, w różnych wariantach.

Są to meble tworzone w odpowiedni sposób. Zwykle wykonywane są z metalu, nierzadko jednak mają otwory zapewniające cyrkulację powietrza, co jest szczególnie ważne w przypadku przechowywania na półkach czy wieszakach ubrań. Poza tym są odporne na działanie wilgoci i innych szkodliwych czynników. Jest to niezbędne, gdyż są przeznaczone do użytkowania w różnych warunkach, jakie napotkać można w rozmaitych zakładach pracy —  nie tylko w ciepłych i suchych pomieszczeniach placówek edukacyjnych czy szpitalnych.

Dostępne modele

Wymienione szafy ubraniowe należą do najczęściej wybieranych. W tej kategorii można też znaleźć szafy i szafki szkolne, kupowane do różnych placówek edukacyjnych, także np. na uczelnie. Poza tym do pokojów socjalnych przydają się szafki śniadaniowe, pozwalające na komfortowe przechowywanie produktów spożywczych, oczywiście tych, które nie wymagają trzymania w lodówce —  choć w pomieszczeniu, w jakim znajdzie się mebel, mogą panować różne warunki. Jeszcze innym wariantem są modele skrytkowe, przeznaczone do przechowywania cennych przedmiotów i zamykane na klucz.

Wybierz odpowiednią szafę

Meble socjalne pełnią ważne role i wiele się od nich wymaga. Postaw na odpowiednią ofertę, a zapewnisz swoim pracownikom czy odwiedzającym dany obiekt wygodę oraz bezpieczeństwo ich rzeczy.