Jak można oszukać GPS na paliwo? Zapobiegaj kradzieżom

Jak można oszukać GPS na paliwo? Zapobiegaj kradzieżom

Każda firma transportowa ponosi duże wydatki związane z zakupem benzyny, gazu lub oleju napędowego. Dużym zagrożeniem dla finansów przedsiębiorstwa są kradzieże paliwa. Jak się przed nimi zabezpieczyć? Sprawdź, w jaki sposób system GPS utrudnia działanie złodziejom.

Zabezpieczenia przed kradzieżą paliwa

Są różne sposoby na zabezpieczanie się przed kradzieżą paliwa. Przede wszystkim warto wprowadzić jego monitoring. Popularnym rozwiązaniem są czytniki CAN, które zbierają dane dotyczące pracy auta lub maszyny i przesyłają je do centralnego systemu. Pracodawca może kontrolować poziom paliwa, wychylenie pedała gazu oraz wysokość obrotów silnika.

Wielu przedsiębiorców decyduje się też na zastosowanie zabezpieczenia wlewu sitkiem antykradzieżowym. Dzięki niemu można stworzyć historię tankowania pojazdu, ze wskazaniem dokładnych miejsc i godziny. Jeżeli odbywało się ono poza stacją benzynową, można traktować to jako poważny sygnał alarmowy.

GPS jako ochrona antykradzieżowa

Warto zamontować w swoich pojazdach system GPS. Przedsiębiorcy mogą korzystać ze specjalistycznego programu, który prezentuje wykresy zużycia paliwa. Kontrola przebiega w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że w razie wykrycia nieprawidłowości otrzymuje się o tym natychmiastowe powiadomienie. Może to być informacja zawarta w wiadomości e-mail lub smsie. Dzięki temu łatwiej jest złapać złodzieja w trakcie kradzieży i wyciągnąć konsekwencje z jego czynów.

Jak oszukać GPS na paliwo ? Jest to bardzo trudne, niemal niemożliwe. System jest na tyle zaawansowany, że skutecznie odstrasza złodziei. Dodatkowo warto zamontować elektroniczne sygnały alarmowe. W trakcie kradzieży uruchomi się alarm dźwiękowy lub świetlny.

Kontrola paliwa przez GPS

Wykorzystaj nowoczesne technologie i chroń swoją firmę przed kradzieżami. Używaj systemu GPS i zabezpieczenia wlewu paliwa sitkiem antykradzieżowym. To dobry sposób na radzenie sobie z nieuczciwymi osobami, które narażają przedsiębiorstwa transportowe na duże straty. Skorzystaj z pomocy fachowców i sprawnie zamontuj wszystkie systemy ochronne.