Jak dobrze wybierać szafy socjalne?

Jak dobrze wybierać szafy socjalne?

Meble dla pracowników różnego rodzaju organizacji muszą spełniać wiele wymogów. Od szaf socjalnych wymaga się między innymi wygody użytkowania, a także pojemności, inwestorzy pragną też, by były to trwałe produkty. Sprawdź, jak dobrze je wybrać.

Określ swoje potrzeby

W pokojach socjalnych pracownicy mogą się przebierać czy spożywać posiłki. Oczywiście szafy socjalne są też umieszczane w różnych pomieszczeniach, jak szatnie. Pierwszym więc pytaniem, na jakie musisz sobie odpowiedzieć, jest to, do jakich celów mebel ma być wykorzystany. W ofercie dostawców można znaleźć różne rodzaje taki szaf. To między innymi meble ubraniowe, wykorzystywane zdecydowanie najczęściej, ale też śniadaniowe czy skrytkowe.

Te pierwsze przydają się, co oczywiste, do przechowywania odzieży, zwykle prywatnej, na czas noszenia tej służbowej. Muszą być nie tylko solidne, ale też przewiewne, co ma na celu zapewnienie higieny. Dobrze też, by szafy miały szafki, również przeznaczone na buty, ale również przestrzenie do umieszczania odzieży na wieszakach.

Meble śniadaniowe przeznaczone są przede wszystkim do przechowywania żywności, skrytkowe zaś umożliwiają zabezpieczenie cennych rzeczy, jak biżuteria, pieniądze, elektronika. Powoduje to, że są umieszczane w różnych miejscach i przeznaczone nie tylko dla pracowników. Meble skrytkowe znaleźć można w biurach, gabinetach, hotelach, a także np. pokojach wuefistów w placówkach edukacyjnych —  uczniowie mogą w nich pozostawiać cenne przedmioty na czas zajęć.

Jakie cechy powinny mieć szafy socjalne?

Inwestorzy będą wymagać przede wszystkim wysokiej jakości i trwałości. To bardzo ważne walory. Szafy socjalne są z zasady intensywnie użytkowane, zamykane i otwierane nieraz wiele razy dziennie, więc ich drzwiczki, zamki, zawiasy i inne elementy muszą być odporne na intensywną eksploatację. W czasie pośpiechu nietrudno też o uderzenia, więc i powierzchnia, i konstrukcja powinny być trwałe. Poza tym istotne jest, by takie umeblowanie zapewniało dużą pojemność, a jednocześnie zajmowało niewiele miejsca w pomieszczeniu. Odpowiada za to odpowiednia budowa.

Wybierz dobrze meble socjalne!

Jak widać, takie produkty muszą spełniać wiele wymogów jednocześnie. Ważne są też inne ich cechy, jak choćby estetyczny wygląd, zwłaszcza gdy znajdą się np. w otwartej szatni. Postaw na usługi dobrego dostawcy, a wszystkie te oczekiwania zostaną z łatwością spełnione.