Gdzie kupić złote sztabki?

Gdzie kupić złote sztabki?

Lokaty, kryptowaluty, nieruchomości, akcje, metale szlachetne — to tylko część przykładów sposobów na lokowanie posiadanego majątku. Dla jednych liczy się przede wszystkim zysk, a dla innych utrzymanie stałej wartości kapitału (bez względu na to, co dzieje się w gospodarce w kraju i na świecie). Coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w złoto, która wydaje się być najbardziej stabilna. Sprawdź, gdzie kupić ten wyjątkowy kruszec.

Jakie są rodzaje złotych sztabek dostępne na rynku?

Niemal każdy może inwestować w złoto, dzięki dostępności różnych wariantów sztabek. Najmniejsze ważą zaledwie kilka gramów, dlatego klienci mogą zakupić określoną ilość kruszcu zgodnie z aktualnymi możliwościami finansowymi. Dostępne w mennicach złote sztabki różnią się wagą, wielkością, a także ceną. Najcenniejsze i do tego zwolnione z podatku VAT są sztabki o próbie 995. Wyróżnia się również następujące rodzaje złotych bryłek:

  • certipack,
  • kinebar,
  • combibary i smartpacki,
  • PAMP Fortuna oraz podobne z designem zbliżonym do monet,
  • bez certipacków (mowa o produktach powyżej 250 gramów).

Dlaczego warto postawić na inwestycję w złoto?

Lokowanie kapitału w opisywany metal szlachetny jest stosowane zarówno przez krajowe rządy oraz banki, jak i osoby prywatne. Zdecydowana większość nastawia się na długoterminową inwestycję (jeśli sprzedaż nastąpi po upływie pół roku, właściciel jest zwolniony z podatku dochodowego). Złota nie można dodrukować, tak jak ma to miejsce w przypadku pieniędzy, dlatego właśnie jest tak cennym i pożądanym kruszcem. Wraz ze zwiększającym się popytem i zarazem zmniejszającym wydobyciem wartość złota będzie rosła.

Zakup złotych sztabek — stacjonarnie czy online?

Inwestorzy mogą udać się osobiście do stacjonarnego punktu w celu odebrania złota, jednak w przypadku sporej ilości samodzielny powrót do miejsca zamieszkania może być ryzykowny. Lepszą opcją wydaje się złożenie zamówienia internetowego z szybką wysyłką produktów. Tutaj trzeba jednak pamiętać, aby dokonywać zakupów wyłącznie u sprawdzonych sprzedawców, z zezwoleniem na obrót złotem dewizowym od Prezesa NBP.