Garaże blaszane – dlaczego warto w nie zainwestować?

Garaże blaszane – dlaczego warto w nie zainwestować?

Tanie, łatwe we wznoszeniu, trwałe… To część atutów, jakie mają garaże blaszane. Choć przez wiele lat były w pewien sposób spychane na margines, to obecnie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wynika to z ww. zalet, ale nie tylko. Chcesz dowiedzieć się o nich więcej? Przeczytaj zatem ten artykuł!

Atrakcyjna cena

Główną zaletą, jaką przedstawia się w kontekście garażów blaszanych, jest ich atrakcyjna cena. W porównaniu z konstrukcjami murowanymi czy drewnianymi są one zdecydowanie tańsze, co dla wielu osób stanowi kluczową kwestię. Co więcej – są też łatwe w konserwacji, a to dodatkowo przekłada się na niskie koszty utrzymania.

Szybki i łatwy montaż

Drugi, niezaprzeczalny atut tego rozwiązania to błyskawiczność budowy. Garaże blaszane można zamontować samodzielnie lub z pomocą specjalistów, zapewnianych przez dostawcę konstrukcji. Taka zabudowa nie wymaga również podmurówki, jednak jest dużo solidniejsza jeśli się ją zastosuje lub wyleje się na całej powierzchni fundamenty.

Możliwość dostosowania wielkości do własnych potrzeb

Współcześnie tego typu obiekty mogą być niemal dowolnie dostosowywane do potrzeb właściciela działki. W ofertach dostawców są m.in. garaże blaszane jedno- i dwustanowiskowe, a także konstrukcje o niestandardowych wymiarach. To pozwala stworzyć w nich nie tylko przestrzeń odpowiednią dla auta, ale i na warsztat. Opcja bocznych drzwi dodatkowo ułatwia korzystanie z takiej zabudowy.

Trwała konstrukcja

Zaletą tego rozwiązania jest też wysoka odporność na szereg różnych czynników. Odpowiedni gatunek stali sprawia, że przy właściwej konserwacji niestraszna jej korozja. Solidne zakotwiczenie w gruncie zaś (najlepiej właśnie w wylewce) sprawia, że dobrze się również trzyma podłoża przy mocniejszych porywach wiatru.

Szerokie opcje wykończenia

Ostatecznie – warto wspomnieć jeszcze o tym, że współczesne garaże blaszane da się niemal dowolnie wykańczać. Blaszak może być pokryty różnymi kolorami, a z drugiej strony – ocieplony, np. z użyciem wełny mineralnej lub styropianu. Postaw więc na sprawdzonego wykonawcę, a na pewno nabędziesz konstrukcję spełniającą Twoje oczekiwania!