ELEGOO Mars 3 i Neptune 2 – świetne drukarki dla amatorów

Druk 3D to już nie tylko ciekawostka technologiczna. W ostatnich latach ta technika produkcji cieszy się coraz większym zainteresowaniem – tak firm, jak i prywatnych użytkowników. Do czołowych marek natomiast należy ELEGOO. Skąd jej popularność? Sprawdź to sam na przykładzie dwóch popularnych modeli tej firmy!

ELEGOO Mars 3

Seria Mars to już legenda jeśli chodzi o produkty tej firmy. Opisywany model jest już 6. z kolei i oferuje jeszcze więcej niż jego poprzednicy. ELEGOO Mars 3 to drukarka UV, czyli drukująca żywicą utwardzaną światłem ultrafioletowym. Wyposażono ją w 6,6-calowy monochromatyczny wyświetlacz LCD 4K. Jej pole robocze wynosi 89,6 x 143,36 x 175 mm. Precyzje osi XY szacuje się na 0,035 mm, a Z – 0,00125 mm. Grubość warstw można ustawić między 10-200 μm.

Według obietnic producenta, sprzęt ten ma drukować z 30% większą precyzją niż poprzednie modele z tej serii. Gwarantuje przy tym dużą ilość wydruków, szybkie i solidne utwardzanie, a także odpowiednie chłodzenie, dzięki czemu urządzenie mniej się nagrzewa. Sama płyta konstrukcyjna oferuje wysoką przyczepność. Dodatkowo wraz z Marsem 3 otrzymuje się roczną darmową subskrypcję ChiTuBox Pro Slicer, czyli oprogramowania do profesjonalnego projektowania modeli.  

ELEGOO Neptune 2

Wykonany z obrabianego CNC aluminium sprzęt to prawdziwa gratka dla amatorów druku 3D. ELEGOO Neptune 2 gwarantuje spory rozmiar druku – 220 x 220 x 250 mm o precyzji do 0,1 mm. Drukarka używa technologii FDM, czyli korzysta z filamentów z takich tworzyw jak ABS, TPU, PETG czy PLA. Model ten jest nie tylko solidnie wykonany, ale i cechuje go niebanalny, nowoczesny design.

Dużo ważniejsze jednak są wykorzystane w jego przypadku technologie. Inteligentny druk 3D pozwala oszczędzać energię i przedłużyć żywotność urządzenia. Dodatkowo wyposażono je w system przerywania pracy, gdy skończy się wkład. Na uwagę zasługuje również solidny, 400W zasilacz, gwarantujący stabilną, bezpieczną pracę. Wisienką na torcie jest wyświetlacz, pozwalający śledzić postępy drukowania czy wyświetlać podgląd modelu.

Poznaj też inne drukarki tego producenta

Choć powyżej miałeś okazję zapoznać się z dwiema popularnymi drukarkami 3D ELEGOO, to producent ten oferuje znacznie więcej modeli – zarówno żywicznych, jak i wykorzystujących inne filamenty. Jeśli chcesz poznać bliżej jego ofertę – po prostu zajrzyj do sklepu specjalizującego się w sprzedaży takich urządzeń.