Drukarki ELEGOO – czy warto je kupić do domu?

Druk 3D cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród firm, ale i prywatnych użytkowników. Kiedyś postrzegana jako ciekawostka, dziś – znajdująca wiele zastosowań technologia może także przydać się w domu. Marka ELEGOO to jeden z czołowych producentów takich urządzeń. Czy warto je wybrać do prywatnego użytku? Sprawdź!

Po co drukarka 3D w domu?

Druk 3D to praktycznie nieograniczone możliwości. Przydaje się nie tylko specjalistom, projektującym np. modele domów czy pojazdów. Wiele korzyści z tej technologii mogą czerpać miłośnicy oryginalnych aranżacji. Dzięki takiej drukarce mają szansę tworzenia najróżniejszych trójwymiarowych ozdób o dowolnym charakterze – nowoczesnym, minimalistycznym, jak i klasycznym. W ten sposób więc zdobędą absolutnie unikalne dekoracje, i to za relatywnie niewielką cenę (jeśli odliczy się wartość samego urządzenia).

Nowa zabawka dla dziecka? Nie ma problemu! Wystarczy wybrać jeden z setek, jeśli nie tysięcy, darmowych projektów dostępnych w sieci i włączyć drukarkę. A może w którymś z Twoich domowych urządzeń jakaś część uległa uszkodzeniu? Za pomocą darmowego oprogramowania stworzysz model 3D (w sieci nie brakuje tutoriali, wspierających użytkowników w tym zadaniu) i po prostu go wydrukujesz.

Drukarki ELEGOO – na które modele warto zwrócić uwagę?

Firma ta należy do najbardziej cenionych producentów drukarek 3D. Jedną z nich jest  ELEGOO Mars 2. To model żywiczny UV, wyposażony w monochromatyczny wyświetlacz 2K HD. Gwarantuje błyskawiczne utwardzanie żywicy, oferując do 50 mm druku na godzinę. Pole robocze wynosi 129 x 80 x 150 mm, a dokładność osi X i Y to 0,05 mm, a Z – 0,00125 mm. Warto zwrócić uwagę także na bardziej zaawansowany wariant – Mars 2 PRO, różniący się głównie wielkością przestrzeni roboczej.

Atrakcyjny wybór stanowi też model Neptune 2, wykorzystujący technikę FDM. Gwarantuje spory obszar roboczy – 220 x 220 x 250 mm i wysoką prędkość drukowania – około 30-60 mm/s. Jest przy tym prostszy w obsłudze, dzięki czemu znakomicie nadaje się dla początkującego użytkownika.

Postaw na drukarkę 3D sprawdzonej marki

Aby czerpać pełnię możliwości oferowanych przez technologię druku 3D, warto sięgnąć po produkty dobrych firm. Drukarki trójwymiarowe ELEGOO, opisane powyżej, to świetny sprzęt, jaki spełni Twoje oczekiwania. Już teraz więc sprawdź je w profesjonalnym sklepie, gdzie obsługa doradzi, który model wybrać.