Czy warto wybierać podwójne gniazda elektryczne?

Czy warto wybierać podwójne gniazda elektryczne?

Dziś praktycznie nikt nie wyobraża sobie życia bez prądu, wielkim problemem jest obycie się bez niego nawet kiedy przerwa w jego dostawie trwa krótki czas. Wiele osób przy tym ma nań szczególne zapotrzebowanie i ceni sobie wygodę w korzystaniu z niego. Tę zapewnić można sobie na wiele sposobów. Czy wybór podwójnych gniazdek jest jednym z nich? Sprawdź!

Podwójne gniazdo elektryczne —  kiedy się przyda?

We współczesnych domach istnieje mnóstwo produktów, które na stałe podłączone są do prądu, jak sprzęt AGD, inne zaś potrzebują ładowania, jak przenośne komputery czy telefony komórkowe. Ponieważ takich przedmiotów jest bardzo wiele, na pewno duża część osób doświadcza sytuacji, w której nie ma wolnego gniazdka kiedy go potrzebuje, choćby gdy domowników jest wielu albo np. ma się gości. Niemożność podpięcia do ładowania telefonu albo konieczność odłączania innego sprzętu jest frustrująca, więc podejmuje się różne działania, by zapewnić sobie nieograniczony dostęp do sieci i wygodę korzystania z niej.

Często wybieranym rozwiązaniem jest listwa elektryczna, wyposażona w różną liczbę gniazd —  może być ich naprawdę wiele. Jednak taka opcja sprawdza się przede wszystkim w przypadku sprzętu komputerowego, a więc na przykład w kąciku do pracy, gabinecie czy pokoju młodzieżowym, ewentualnie także w strefie RTV. Listwy raczej nikt nie chce mieć na przykład w kuchni, gdzie jej używanie byłoby niewygodne ze względu na mnogość kabli, jej długość, ale też mało estetyczny wygląd całości —  w wymienionych miejscach zwykle chowa się ją pod biurkiem albo za meblem. Kiedy nie ma takiej możliwości, na przykład w kuchni albo salonie, dobrym rozwiązaniem może być podwójne gniazdo elektryczne . Oczywiście w sprzedaży można też znaleźć na przykład wersje potrójne, wydaje się jednak, że dwa gniazda to liczba optymalna, wystarczająca, poza tym takie produkty są dyskretne i estetyczniejsze.

Wygoda użytkowania

Gniazdko elektryczne dające możliwość podłączenia dwóch sprzętów, na przykład lodówki i zmywarki, to wielka wygoda. Oczywiście produkt taki nie musi znajdować się tylko w jednym miejscu —  można umieścić tyle gniazd w pomieszczeniu, ile potrzeba — zwłaszcza że są niedrogie i zwykle lokalizuje się je w niewidocznych miejscach, np. za meblami. Warto przy tym postawić na wytrzymałe produkty, od uznanego producenta i w odpowiednim, pasującym kolorze.