Nasiona marihuany — czy można przechowywać je w domu?
Konopie są znane od zamierzchłych czasów. Charakterystyczne liście tej rośliny można znaleźć w sumeryjskich reliefach i wśród płaskorzeźb egipskich. W Polsce można legalnie posiadać i przechowywać nasiona konopi, choć już ich uprawa jest zabroniona. Sprawdź, czym są nasiona kolekcjonerskie i jak je prawidłowo przechowywać.
Czy można posiadać nasiona marihuany?
Substancje zawarte w liściach konopi są powszechnie kojarzone z działaniem psychoaktywnym. W dużym stężeniu wywołują stany transu narkotycznego. Co prawda w obrocie farmaceutycznym w Polsce wykorzystuje się niektóre odmiany marihuany, o określonym profilu biochemicznym i niewielkich dawkach, ale ich uprawa nie jest możliwa. Oznacza to, że przechowywanie w domu nasion konopi, które nie są materiałem siewnym, nie pociągnie za sobą żadnych konsekwencji, ale już zasianie ich do podłoża będzie poważnym naruszeniem prawa. Po co w takim razie zbierać je i przechowywać?
Substancje zawarte w nasionach konopi indyjskich
Podstawową substancją psychoaktywną wchodzącą w skład konopi jest tetrahydrokannabinol (THC). Jednak zawierają ją inne części rośliny niż nasiona. Do wyprodukowania suszu potrzebne są zielone części, najbardziej – kwiaty. W nasionach można znaleźć zupełnie inne związki. Dlatego możliwe jest posiadanie nasion konopi w celach kolekcjonerskich. Liczne odmiany marihuany mają nasiona o różnych kształtach i wiele osób traktuje je jako materiał do tworzenia hobbystycznego zbioru.
Jakie odmiany marihuany są najczęściej kolekcjonowane?
Większość popularnych nasion konopi należy do odmian Sativa lub Indica. Na listach produktów kolekcjonerskich można również znaleźć nasiona roślin hybrydowych. Liczne krzyżówki sprawiają, że wciąż powiększają się możliwości rozszerzenia zbioru. Osoby decydujące się na kolekcjonowanie muszą zadbać o odpowiednie warunki do przechowywania i ekspozycji nasion. Nie powinno się ich wystawiać na mocne światło, trzeba też zapewnić niską wilgotność w pomieszczeniu. Należy także zwrócić uwagę na specyfikę przechowywania nasion różnych podgatunków.
Polecane artykuły
Bakterie do szamb – jak należy je stosować?
Przydomowa oczyszczalnia ścieków to rozwiązanie, na jakie decyduje się wielu właścicieli budynków jednorodzinnych. Jednak za posiadaniem własnego zbiornika na nieczystości idą nie tylko oszczędności związane z brakiem przyłącza, ale i pewne obowiązki. Trzeba np. zadbać o właściwe oczyszczanie ich ba
Jakie znaczenie mają bakterie do szamba?
W przyrodzie funkcjonuje wiele mikroorganizmów, które naturalnie oczyszczają ją z odpadów. Ludzie sukcesywnie uczą się z nich korzystać. Tyczy się to w szczególności ścieków. Bakterie do szamb – także tych przydomowych, odgrywają ogromną rolę. Jaką? O tym przeczytasz poniżej. Już teraz zapoznaj się