Abonament komórkowy czy karta? Sprawdź porównanie na stronie!

Abonament komórkowy czy karta? Sprawdź porównanie na stronie!

Kupujesz swoją pierwszą komórkę? A może jesteś przed decyzją zmiany operatora? Niewykluczone, że w tym samym momencie zadajesz sobie pytanie, co bardziej Ci się opłaca – czy karta pre-paid, czy abonament komórkowy. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o zaletach obu tych rozwiązań – przeczytaj artykuł, gdzie zostały one zestawione.

Podstawowe zalety abonamentu

Wpierw warto przyjrzeć się temu, co oferuje  abonament komórkowy . Choć wiąże się on z czasowym zobowiązaniem i koniecznością ponoszenia określonych opłat, w które wchodzi podstawa, a czasem pewne dodatkowe usługi, to niesie ze sobą szereg korzyści. Do głównych należy fakt, że w takim pakiecie można zwykle taniej dostać telefon. Operatorzy proponują nowe modele urządzeń niekiedy za złotówkę, a te z wyższej półki –  w sprzedaży ratalnej.

Inna zaleta to często nielimitowane rozmowy telefoniczne i SMS-y. Niegdyś za tę opcję trzeba było dopłacić. Następnie ewoluowała ona w brak limitów w kontaktowaniu się z osobami w tej samej sieci. Dzisiaj standardowy abonament komórkowy umożliwia łączenie się ze wszystkimi w kraju bez ograniczeń i dodatkowych opłat.

Kolejna korzyść to też zwykle atrakcyjny pakiet Internetu mobilnego. Większość telefonów dzisiaj ma także funkcję hotspota, dzięki czemu można przez nie połączyć się z siecią również na laptopie. To szczególnie ważne jeśli np. pracujesz w podróży.

Zalety karty pre-paid

To, co cieszy najmocniej osoby decydujące się na tę opcję, to brak zobowiązań. Trzeba jedynie w określonym czasie przynajmniej raz zasilić konto przypisane do numeru, aby wykonywać połączenia. Gdy zaś środki zostaną wyczerpane – nie są naliczane żadne dodatkowe koszty. Jest to proste i tanie rozwiązanie dla osób, które raczej ograniczają korzystanie z sieci komórkowej. Co więcej – obecnie mogą łatwo doładować kartę przez np. aplikację operatora.

Co lepiej wybrać? Kartę czy abonament?

Zarówno karty pre-paid, jak i abonament u operatora mają swoich zwolenników i przeciwników. Obie formy dają pewne korzyści. Jak więc podjąć odpowiednią decyzję? Musisz odpowiedzieć sobie, jak często będziesz korzystać z telefonu i która oferta spełnia Twoje oczekiwania. Najlepiej zapoznaj się z ofertami różnych sieci.