#2015-12-10 03:30:58 

JohnHamilton

Użytkownik

Ostatnio moi przyjaciele poprosili mnie, żebym poszukał w Internecie informacji pod sformułowaniem grafolog poznań. Zgłębiając tę kwestię, zainteresowałem się specyfiką pracy w sądownictwie, a konkretnie opracowywaniem ekspertyz dla sądów. Szczególnie zafascynowała mnie praca biegłego grafologa w zakresie znaków pisarskich i podpisów, który wystawia różnorakie ekspertyzy na podstawie próbek pisma konkretnej osoby, m.in. w sprawach testamentowych. A czy Wy zastanawialiście się kiedyś nad działalnością w sądownictwie?
#2015-12-10 06:06:43 

FromBork

Użytkownik

Sądzę, że praca w biegłego to idealne dla mnie zajęcie. Ciekawi mnie badanie dokumentów jak i innych dokumentów czy dowodów. Jestem świadomy tego, że nie wygląda to jak w serialach, ale pomimo tego musi to być niezwykle fascynujące. Z ochotą dowiem się czegoś więcej na powyższy temat, jednak mam istotny kłopot z odszukaniem osób, które pracują na takiego typu stanowiskach. Mam nadzieję, że choćby parę takich osób pojawi się na forum. Z pewnością takie komentarze będą dla mnie niezwykle cenne.
#2015-12-10 08:06:58 

GoldLady

Użytkownik

Szukam najwłaściwszej dla siebie profesji od jakiegoś czasu, aczkolwiek zadanie to jest bezsprzecznie trudne. Aktualnie ciekawią mnie zawody typu adwokat albo biegły sądowy. Ciekawym zawodem okazać się może także specjalista grafolog, ale obawiam się, że odszukanie tego typu stanowiska będzie rzeczywiście trudne. Jeżeli pojawi się tu ktoś kto pracuje w tego typu charakterze, będę naprawdę wdzięczna za wszystkie komentarze jak i sugestie. Zamierzam się do tego właściwie przygotować i uzyskać konieczną wiedzę.
#2015-12-10 09:13:01 

Hyzio

Użytkownik

Nie sądziłem, iż zakres pracy w kryminalistyce jest tak szeroki i obejmuje tak dużo różnych czynności. Do zadań biegłych sądowych zalicza się np. badanie dokumentów. Biegli opracowują opinie z dziedziny badań wieku pisma, np. badanie zapisów na dokumentach. Tego rodzaju opinie opracowuje się np. na zlecenie organów ścigania i kancelarii prawnych. Ciekawi mnie tego typu działalność, zwłaszcza, że taki ekspert ma dostęp do nowoczesnego sprzętu. Większą ilość informacji na ten temat można znaleźć w katalogach branżowych http://www.analityks.com.pl/oferta/oferta/lingwistyka-kryminalistyczna. Fizykochemiczne badania dokumentów przeprowadza się w wielodziedzinowym laboratorium kryminalistycznym, które na pewno jest bardzo ciekawym miejscem.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015