#2016-10-10 00:09:08 

Berbeć

Użytkownik

Witam, zostałem poszkodowany w wyniku kolizji samochodowej i moje autko będzie musiało przejść gruntowną naprawę. Sytuacja wyglądała w ten sposób, że śmieciarka wjechała mi w tył auta, policja uznała winę kierowcy śmieciarki, który tak uszkodził mi samochód, ze policja zarekwirowała mi dowód rejestracyjny na czas naprawy. Do pracy muszę dojeżdżać bo mieszkam poza miastem, a jak skoro nie mam samochodu. Miałem tylko OC i nie wiem co z tym tematem zrobić. Jest jakaś szansa żeby wyczesać takie auto zastępcze od ubezpieczyciela?
#2016-10-10 01:22:17 

JohnHamilton

Użytkownik

O chłopie to współczuję. Bieda tylko na głowę. Ale gdzie ci tak załatwili samochód, bo raczej śmieciarki szybko nie jeżdżą..
#2016-10-10 03:31:32 

Berbeć

Użytkownik

No w Krakowie takich piratów drogowych mamy, co to tylko prawo jazdy zrobi i ciśnie nie patrząc na nic. Skręcałem w boczną drogę na parking wewnętrzny, a ten mi po prostu wjechał. Nie będę opowiadał bo szkoda czasu. Tylko teraz mnie martwi jak ja mam zrobić, żeby do pracy mieć czym dojechać.
#2016-10-10 04:45:09 

dotykana

Użytkownik

Z własnego ubezpieczenia ci taki samochód nie przysługuje, ale jako osoba poszkodowana w tym wypadku możesz się starać o samochód z OC sprawcy. W momencie kiedy twoje auto staje się niesprawne do jeżdżenia w skutek zdarzenia które nie powstało z twojej winy i masz niesprawny samochód to możesz pójść do wypożyczalni i na czas naprawy wynająć samochód zastępczy z OC sprawcy zdarzenia w Krakowie musisz znaleźć tylko niedroga wypożyczalnię, która zaoferuje ci samochód podobnej klasy do twojego, lktóry uległ uszkodzeniu w wypadku. A koszty wynajmu pokrywa ubezpieczyciel.
#2016-10-10 07:23:00 

Pytana

Użytkownik

Dokłądnie tak jak napisała koleżanka. Ja bym tylko dodała że dla bezpieczeństwa najlepiej jest wybierać tańsze modele, bo wiem z doświadczenia że ubezpieczyciele czasem potrafią kwestionować wybór auta zastępczego sugerują że można było wynająć coś tańszego, albo gdzieś taniej… Najlpeiej to od razu zadzwonić i zapytać jakie stawki za najem ten konkretny ubezpieczyciel honoruje i pod to czegoś sobie szukać.
#2016-10-10 09:10:24 

Berbeć

Użytkownik

To dobrze że chociaż jakiś cień szansy jest że będę miał czym jeździć do pracy, bo tylko to jest dla mnie najważniejsze na chwilę obecną. Tylko ja nigdy nie korzystałem z wypożyczalni aut i nawet nie wiem gdzie szukac i jak to się robi.
#2016-10-10 10:06:58 

sailorman

Użytkownik

Jeśli chodzi o samą dokumentację, to potrzebny ci będzie tylko dowód osobisty i to w przypadku obywatela naszego państwa jest wszystko. Natomiast jeśli chodzi o tanią wypożyczalnię samochodów na Śląsku to poleciłbym ci celować w takie większe i sprawdzone miejsca. Kiedyś zepsół mi się samochód firmowy i korzystałem z najmu długoterminowego w Osek Rent a Car i byłem zadowolony. Duża wypożyczalnia, mają oddziały w kilku większych miastach, samochód dostałem naprawdę w świetnym stanie technicznym i na jasnych warunkach, myslę że to zwłaszcza ważne jak będziesz się ubiegał o zwrot od ubezpieczyciela.
#2016-10-10 11:28:34 

Berbeć

Użytkownik

No to oczywiste, zwłaszcza tak jak piszesz to ubezpieczyciel będzie płacił, także dobrze jest wynająć od kogoś kto już ma doświadczenie. Się skontaktuję z nimi. Dzięki.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015