#2016-10-10 00:09:08 

Berbeć

Użytkownik

Posty: 88

Skąd: Łódź

Wiek: 22

Witam, zostałem poszkodowany w wyniku kolizji samochodowej i moje autko będzie musiało przejść gruntowną naprawę. Sytuacja wyglądała w ten sposób, że śmieciarka wjechała mi w tył auta, policja uznała winę kierowcy śmieciarki, który tak uszkodził mi samochód, ze policja zarekwirowała mi dowód rejestracyjny na czas naprawy. Do pracy muszę dojeżdżać bo mieszkam poza miastem, a jak skoro nie mam samochodu. Miałem tylko OC i nie wiem co z tym tematem zrobić. Jest jakaś szansa żeby wyczesać takie auto zastępcze od ubezpieczyciela?
#2016-10-10 01:22:17 

JohnHamilton

Użytkownik

Posty: 101

Skąd: Ełk

Wiek: 20

O chłopie to współczuję. Bieda tylko na głowę. Ale gdzie ci tak załatwili samochód, bo raczej śmieciarki szybko nie jeżdżą..
#2016-10-10 03:31:32 

Berbeć

Użytkownik

Posty: 88

Skąd: Łódź

Wiek: 22

No w Krakowie takich piratów drogowych mamy, co to tylko prawo jazdy zrobi i ciśnie nie patrząc na nic. Skręcałem w boczną drogę na parking wewnętrzny, a ten mi po prostu wjechał. Nie będę opowiadał bo szkoda czasu. Tylko teraz mnie martwi jak ja mam zrobić, żeby do pracy mieć czym dojechać.
#2016-10-10 04:45:09 

dotykana

Użytkownik

Posty: 44

Skąd: Stargard

Wiek: 34

Z własnego ubezpieczenia ci taki samochód nie przysługuje, ale jako osoba poszkodowana w tym wypadku możesz się starać o samochód z OC sprawcy. W momencie kiedy twoje auto staje się niesprawne do jeżdżenia w skutek zdarzenia które nie powstało z twojej winy i masz niesprawny samochód to możesz pójść do wypożyczalni i na czas naprawy wynająć samochód zastępczy z OC sprawcy zdarzenia w Krakowie musisz znaleźć tylko niedroga wypożyczalnię, która zaoferuje ci samochód podobnej klasy do twojego, lktóry uległ uszkodzeniu w wypadku. A koszty wynajmu pokrywa ubezpieczyciel.
#2016-10-10 07:23:00 

Pytana

Użytkownik

Posty: 52

Skąd: Piła

Wiek: 30

Dokłądnie tak jak napisała koleżanka. Ja bym tylko dodała że dla bezpieczeństwa najlepiej jest wybierać tańsze modele, bo wiem z doświadczenia że ubezpieczyciele czasem potrafią kwestionować wybór auta zastępczego sugerują że można było wynająć coś tańszego, albo gdzieś taniej… Najlpeiej to od razu zadzwonić i zapytać jakie stawki za najem ten konkretny ubezpieczyciel honoruje i pod to czegoś sobie szukać.
#2016-10-10 09:10:24 

Berbeć

Użytkownik

Posty: 88

Skąd: Łódź

Wiek: 22

To dobrze że chociaż jakiś cień szansy jest że będę miał czym jeździć do pracy, bo tylko to jest dla mnie najważniejsze na chwilę obecną. Tylko ja nigdy nie korzystałem z wypożyczalni aut i nawet nie wiem gdzie szukac i jak to się robi.
#2016-10-10 10:06:58 

sailorman

Użytkownik

Posty: 34

Skąd: Zamość

Wiek: 26

Jeśli chodzi o samą dokumentację, to potrzebny ci będzie tylko dowód osobisty i to w przypadku obywatela naszego państwa jest wszystko. Natomiast jeśli chodzi o tanią wypożyczalnię samochodów na Śląsku to poleciłbym ci celować w takie większe i sprawdzone miejsca. Kiedyś zepsół mi się samochód firmowy i korzystałem z najmu długoterminowego w Osek Rent a Car i byłem zadowolony. Duża wypożyczalnia, mają oddziały w kilku większych miastach, samochód dostałem naprawdę w świetnym stanie technicznym i na jasnych warunkach, myslę że to zwłaszcza ważne jak będziesz się ubiegał o zwrot od ubezpieczyciela.
#2016-10-10 11:28:34 

Berbeć

Użytkownik

Posty: 88

Skąd: Łódź

Wiek: 22

No to oczywiste, zwłaszcza tak jak piszesz to ubezpieczyciel będzie płacił, także dobrze jest wynająć od kogoś kto już ma doświadczenie. Się skontaktuję z nimi. Dzięki.
DODAJ ODPOWIEDŹ