#2016-07-12 23:19:56 

Hyzio

Użytkownik

Posty: 60

Skąd: Częstochowa

Wiek: 25

Witam serdecznie, jestem pasjonatem pszczelarstwa, dotychczas to była tylko moja pasja, ale od kiedy straciłem pracę etatową chciałbym się tym zająć na poważnie. Myślałem o założeniu działalności gospodarczej, jednak żeby rozkręcić mój interes potrzebuje większego przypływu gotówki. Myślałem o dotacji z urzędu pracy, ktoś się orientuje czy na taką działalność otrzymałbym środki?
#2016-07-13 01:48:25 

Berbeć

Użytkownik

Posty: 88

Skąd: Łódź

Wiek: 22

To taka działalność jak każda inna, więc czemu nie.
#2016-07-13 04:24:32 

dotykana

Użytkownik

Posty: 44

Skąd: Stargard

Wiek: 34

Z tego co wiem, to niektóre urzędy mają wewnętrzne regulaminy odnośnie dotacji, więc musiałbys się zorientowac jak to jest u ciebie w miejscowości. Bo chyba jakiegoś odgórnego wyłączenia nie ma.
#2016-07-13 05:20:14 

blacklady

Użytkownik

Posty: 44

Skąd: Michałkowice

Wiek: 18

No właśnie chyba jest takie wyłączenie bo chodowla pszczół podlegałaby pod przepisy o pomocy publicznej w rolnictwie i rybołustwie, zwłaszcza że byłbyś traktowany jako osoba która wprowadza ten miód do obiegu po raz pierwszy, a nie jako dystrybutor. No cóż, nie jestem pewna na 200 procent więc dopytaj po prostu w urzędzie.
#2016-07-13 06:15:56 

Hyzio

Użytkownik

Posty: 60

Skąd: Częstochowa

Wiek: 25

Pytałem, ale oni sami powiedzieli że muszą się zagłębić w temat..
#2016-07-13 06:37:36 

JohnHamilton

Użytkownik

Posty: 99

Skąd: Ełk

Wiek: 20

to jak juz zgłębią to ci odpowiedzą. Ale swoją drogą bardzo fajna pasja. Też mam kawałek działki i myślałem o tym czy by tam ze trzech uli nie postawić, bo taki własny miód z pasieki to jest coś ekstra. Tylko tak szczerze to nie wiem nawet na czym dokładnie taka chodowla polega i jak zacząć. No wiecie, czy się w tym sprawdzę. Echhh może kiedyś, na emeryturze...
#2016-07-13 06:50:33 

Ciekawski

Użytkownik

Posty: 94

Skąd: Nidzica

Wiek: 28

Wiesz co, jeśli cię to interesuje to nie masz co czekać do emerytury, bo czas bardzo szybko ucieka. Poszukaj w internecie tematycznego forum pszczelarstwo jest pasją na długie lata i sporo informacji na temat jak zacząć swoją chodowlę znajdziesz właśnie w sieci. najważniejsze to że chcesz w ogóle w tym zakresie zacząć działać :)
#2016-07-13 09:31:41 

JohnHamilton

Użytkownik

Posty: 99

Skąd: Ełk

Wiek: 20

A właśnie, moglibyście mi podsunąć jakiś blog do poczytania, albo polecić książki?
#2016-07-13 11:53:18 

Hyzio

Użytkownik

Posty: 60

Skąd: Częstochowa

Wiek: 25

O kolega widzę chcę się wkręcić w temat :) Wiesz co, jeśli chodzi o książki to ci nie podpowiem, bo ja jak zaczynałem to wszystkich informacji szukałem w necie. Mam swój ulubiony blog, facet pisze naprawdę do rzeczy, nie tylko o samej chodowli, ale też zamieszcza różne ciekawostki tematyczne. Na pewno nie będziesz się nudził. Tutaj masz link http://www.pszczeliazyl.pl/. Daj znać jak ci się podoba :)
#2016-07-13 12:33:37 

JohnHamilton

Użytkownik

Posty: 99

Skąd: Ełk

Wiek: 20

No bardzo pozytywny człowiek i rzeczywiście tematycznie blog zróżnicowany, o coś takiego mi chodziło, dzięki!
DODAJ ODPOWIEDŹ