#2016-05-11 22:02:59 

Ciekawski

Użytkownik

Posty: 99

Skąd: Nidzica

Wiek: 28

Brat z bratową od dawna nie mogą mieć dzieci, dlatego zdecydwoali się na adopcję. Mając świadomość tego, że chore dziecko wymaga szczególnej opieki, podjęli decyzję o jego adopcji. Dziecko cierpi na odmianę autyzmu i jest zamknięte w sobie. Mimo, to nie zważając na trudności podjęli to wyzwanie. Chciałbym i ja się zaangażować w jego wychowanie, ale potrzebuję pomocy, gdzie się do takich czynności przygotować.
#2016-05-12 00:10:46 

sailorman

Użytkownik

Posty: 34

Skąd: Zamość

Wiek: 26

No duże poświęcenie ze strony twojej rodziny, ale i twoje, bo to naprawdę ciężki kawałek chleba. Jestem ojcem takiego dziecka i wiem ile uwagi trzeba mu poświęcić. To praktycznie całodobowa opieka, która nie jest moża uciążliwa fizycznie, ale psychicznie powoduje różne nastroje.
#2016-05-12 02:43:25 

dotykana

Użytkownik

Posty: 44

Skąd: Stargard

Wiek: 34

To trudny temat, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Ale widzę u ciebie pełną radość z takich przygotowań, więc jesteś osobą w pełni odpowiedzialną. Zapraszam na tę stronę http://jacekkielin.pl/terapia-dzieci-z-niepelnosprawnoscia-intelektualna/, tam znajdziesz informacje o specjalistycznym szkoleniu, które ci pomoże.
#2016-05-12 05:16:01 

Berbeć

Użytkownik

Posty: 88

Skąd: Łódź

Wiek: 22

Ja bym chyba nie dał rady z takim dzieckiem.
#2016-05-12 06:23:20 

Nienaganna

Użytkownik

Posty: 58

Skąd: Płock

Wiek: 24

Dlatego nie każdy może się poświęcić tej pracy. W ośrodkach adopcyjnych badają właśnie tego rodzaju sytuacje, aby każdy kto ewentualnie podejmie się wychowania był przygotowany na najgorsze.
#2016-05-12 07:42:47 

Stephanie30

Użytkownik

Posty: 23

Skąd: Chorzów

Wiek: 41

Takie szkolenia są bardzo dobre. Byłam na jednym, gdzie omawiano metody pracy z dzieckiem niepełnosprawnym intelektualnie. Wiele wyniosłam z tych warsztatów i mogę powiedzieć, że jestem przygotowana do spotkania z chorymi dziećmi.
#2016-05-12 09:06:19 

JohnHamilton

Użytkownik

Posty: 101

Skąd: Ełk

Wiek: 20

Ja też jestem zwolennikiem kursów pedagogicznych, które przygotowują człowieka do określonej roli. Zwykle to rola pomocna, która ma za zadanie ułatwić życie drugiej osobie.
#2016-05-12 09:55:32 

ponczoszka

Użytkownik

Posty: 80

Skąd: Wisła

Wiek: 20

Jeśli kursy są prowadzone przez doświadczoną osobę, to z całą pewnością nie będą nudne. Nawet niszowa tematyka jest interesująca, jeśli zostanie w odpowiedni sposób przedstawiona przez prelegenta prowadzonącego zajecia.
DODAJ ODPOWIEDŹ